Ungár a közeljövővel kapcsolatban bírálta a kormányt, szerinte a 2030-as célok tekintetében nem történt előrelépés. Kijelentette: a lignit és hazai szénhidrogén-kitermelés helyett „gazdasági jelentőségű átállás kell”, és a most induló új ipari forradalomhoz „a sok tehetséges magyar aggyal” csatlakozni lehetne. Az életmód és a zöld gondolatok kapcsolatára visszatérve elmondta, nem igaz, hogy csak „mangófrappéző urbánusok” vannak, komoly zöld gondolkodók is léteznek. Kijelentette: komoly a zöld gondolat, és van magyar hagyománya is – példának említette a Dunaszaurusz, azaz a Bős-Nagymarosi-vízlépcső ellen szervezett tiltakozást. Végül hozzátette, hogy az LMP továbbra is zöld párt.
Orbán reflektálásában egyetértett azzal, hogy jó lenne, ha az LMP lenne a zöld párt Magyarországon, mert náluk legalább „vannak vidéket látott polgármesterek és szakemberek is”, de azt látja, hogy éppen összeomlóban van Ungár Péter pártja. Az ellenzék által felvetett 2050-es vállalásokkal kapcsolatban a Miniszterelnökség államtitkára kijelentette: lehet felelősen vállalásokat tenni 2050-re is, ha van hatásvizsgálat és nemzetközi pénzügyi elköteleződés mögötte, de ez uniós szinten még nincs meg, 2030-as vállalások végrehajtása ellenben terv szerint halad. Szerinte annak nincs értelme, hogy az Európai Tanács szinte „fecnire” írt következtetésében csak azért lett volna két mondatban megemlítve a 2050-es karbonsemlegesség, mert bizonyos kormányfők az EP-választás kampányában tartottak a zöld pártok megerősödésétől. Ez így komolytalan, komoly vállalásokat nem így kell tenni.
Megemlítette:
az LMP-nek az a főbűne, hogy nem támogatja a paksi bővítést
(ahogy később megjegyezte, vannak európai zöld szakemberek, akik pont annak karbonsemlegessége és tisztasága miatt támogatják a nukleáris energia felhasználását). A technológia átalakulásban pedig nem engedhetünk meg magunknak olyan elhibázott fordulatot, mint amilyet Németország az „Energiewendével” tett. Már csak azért sem – tette hozzá – mert ez azt eredményezte, hogy egyrészt a német villamos energia ára az egyik legmagasabb a kontinensen, másrészt a rendkívül környezetszennyező, de kényszerből újraindított szénerőművek adják az atomerőművek helyett megújuló energia volatilitása (nem egyenletesen fúj a szél és nagy mennyiségben nem tárolható a szélerőművekből kinyert energia) miatt szükséges kiegészítő energiaforrást. Ráadásul a környezetszennyezés mellett még – micsoda irónia – a francia atomerőművekből kell importálni az áramot Németországba.